Gazeta Mławska

Sobota, 17 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady
 • Impresje historyczne Leszka Zygnera:Samotny anion w tarapatach

  25.02.2021 00:00:00

  Historia człowieka, którą chciałem dziś opowiedzieć, a dotyczy ona zmarłego trzy miesiące temu wieloletniego nauczyciela chemii i fizyki w Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, Aleksandra Zawistowskiego, zaczynała się na wesoło i rzecz by można nawet niewinnie. Ale pół wieku temu takie „niewinne żarty" odpowiednio wykorzystane przez nieprzychylnych ludzi, których nie brakowało w każdym środowisku i niezależnie od panującego ustroju - mogły być przyczyną poważnych kłopotów i złamać niejeden życiorys.

  Czytaj dalej

 • Strajk i egzamin gimnazjalny

  09.04.2019 21:00:00

  W szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest miasto Mława, mimo strajku nauczycieli, egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z planem, czyli od środy do piątku.

  Czytaj dalej

 • W Mławie padł rekord Polski - 6,3 prom. alkoholu w organizmie kierowcy

  02.01.2019 17:00:00

  Niewykluczone, że 1 stycznia br. w Mławie został ustanowiony swoisty rekord Polski. Tego dnia o godz. 21.05 został tu zatrzymany przez patrol policyjny Krzysztof K., mieszkaniec gminy Szreńsk, który, kierując oplem zafirą, miał w organizmie 6,3 prom. alkoholu. Nieoficjalnie wiadomo, że mimo tego „zupełnie nieźle stał na nogach”.

  Czytaj dalej

 • Koncert charytatywny dla Oskarka

  04.10.2018 14:00:00

  W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego.

  Czytaj dalej

 • Trener Pełkowski na aucie

  27.09.2017 12:00:00

  Wygrana 5:0 nad Bugiem Wyszków nie uchroniła trenera Mławianki Wiktora Pełkowskiego przed zwolnieniem z funkcji szkoleniowca seniorów. W ub.poniedziałek zarząd klubu postanowił rozstać się z Pełkowskim i jego asystentem Maciejem Wiśniewskim, bo jak czytamy w oświadczeniu prezesa Krzysztofa Osieckiego przed rozgrywkami postawiono zakładano pewien cel, którego nie udało się zrealizować. Trenerem pierwszej drużyny Mławianki zostanie Zbigniew Kaczmarek, a jego asystentem, występujący wciąż na boisku Maciej Rogalski.

  Czytaj dalej

 • Gdzie są szczątki „Puszczyka” i jego podkomendnych?

  07.08.2017 18:13:41

  Na podwórku siedziby byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Władysław Reymonta w Mławie nie natrafiono na szczątki por. Wacława Grabowskiego „Puszczyka” i jego żołnierzy.

  Czytaj dalej