Gazeta Mławska

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady
 • Burmistrz Lubowidza usłyszał zarzuty


  11.03.2021 16:55:23

  We wtorek (9 marca br.) rano doszło do zatrzymania burmistrza Lubowidza (pow. żuromiński) przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Krzysztofa Ziółkowskiego funkcjonariusze najpierw skutego wyprowadzili z domu we wczesnych godzinach porannych, a następnie udali się do urzędu, skąd został ponownie przewieziony w nieznane pierwotnie miejsce. W urzędzie dokonano przeszukań.

  Czytaj dalej

 • W Iłowie:Złodzieje szczepionki

  27.01.2021 10:45:00

  Dziś w nocy nieznani sprawcy włamali się do budynku przychodni lekarskiej w Iłowie, pow. działdowski.

  Czytaj dalej

 • Kolejni pijani kierowcy

  03.12.2020 10:17:06

  W ostatnich dniach mławska policja zatrzymała pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał w organizmie ponad 3 prom. alkoholu. 1 grudnia tuż przed północą na prostym odcinku drogi w Józefowie (gm. Radzanów) opel astra zjechał na pobocze i dachował. Podróżujący nim 40-letni mieszkaniec powiatu mławskiego i 23-letni obywatel Mołdawii byli nietrzeźwi (2 i 1,5 prom.). Obaj doznali lekkich obrażeń. W momencie przyjazdu patrolu policyjnego obwiniali się o kierowanie pojazdem. Po otrzymaniu pomocy medycznej trafili do aresztu. Służby wezwał przypadkowy świadek. Tego dnia na parkingu przy ul. LG w Mławie kierujący scanią 57-letni mężczyzna z powiatu płońskiego uderzył w ścianę budynku. Nie dość, że był w stanie nietrzeźwości (2,5 prom.), to jeszcze miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

  Czytaj dalej

 • Trzej piraci drogowi stracili prawo jazdy

  12.10.2020 13:18:19

  W miniony weekend mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem piratom drogowym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.Rekordzistą okazał się 82- letni mieszkaniec Warszawy. Kierujący alfa romeo starszy mężczyzna jechał z prędkością 116 km/h w Uniszkach Zawadzkich. Poza utratą prawa jazdy został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

  Czytaj dalej

 • Piraci i pijani kierowcy

  14.07.2020 09:00:03

  Informacje Komendy Powiatowej Policji w Mławie z ostatniego weekendu nie napawają optymizmem. Ba, wręcz mrożą krew w żyłach.

  Czytaj dalej

 • Ukrywała się 2 lata, wpadła w Mławie

  11.07.2020 15:00:00

  Poszukiwana 29-latka przez lata skutecznie zwodziła policję, co chwilę zmieniając miejsce pobytu. Ostatecznie "Łowcy Głów" zatrzymali ją w jednym z mieszkań a terenie miasta. Kobieta w przeszłości dokonała rozboju w Olsztynie. Została skazana na 2 lata pozbawienia wolności, ale nigdy nie stawiła się do jej odbycia. Wydano za nią list gończy. Ponieważ ostatni adres zameldowania kobiety był w Piwnicznej do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie. Podejrzanej jednak nie było pod wskazanym adresem zameldowania. Co chwilę pojawiał się jakiś trop, po czym okazywało się, że kobiety nie ma w tym miejscu. W końcu pojawiła się informacja, że 29-latka przebywa w województwie mazowieckim, a konkretnie w Mławie. Sprawdzili to wspólnie mławscy i krakowscy policjanci. Trop okazał się właściwy. Kobieta została zatrzymana i osadzona w zakładzie karnym w Warszawie. Dwójka jej nieletnich dzieci pozostaje pod tymczasową opieką babci. O ich dalszym losie rozstrzygnie sąd.

  Czytaj dalej

 • Policjant pobił 62-latka?

  17.06.2020 19:00:00

  W niedzielny wieczór, 14 czerwca br. doszło do pobicia w miejscowości Zielona (pow. żuromiński). Z zeznań pokrzywdzonego i świadka wynika, że jednym z dwóch sprawców był policjant z żuromińskiej komendy. Sprawą zajęła się mławska prokuratura.

  Czytaj dalej

 • Narkotyki za 52 tys. zł

  13.03.2020 09:03:40

  Mławscy policjanci we współpracy w współpracy funkcjonariuszami referatu do walki przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali na terenie Glinojecka 58-mieszkańca Olsztyna.

  Czytaj dalej