Gazeta Mławska

Środa, 05 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Egzamin ósmoklasistów. Nieco poniżej średniej krajowej


  dziś 09:41:39

  Lekcje na odległość, wprowadzone na skutek pandemii, nie wpłynęły negatywnie poziom nauczania, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki egzaminu zewnętrznego uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Oceny z tegorocznych testów zbliżone są do ubiegłorocznych.

  Czytaj dalej

 • Nie ma gry, jest budowa


  dziś 09:39:43

  Na stadionie miejskim w Mławie nie ma obecnie piłkarzy czy innych sportowców. Od prawie dwóch miesięcy widzimy natomiast hałdy piasku i żwiru, koparki, ładowarki i walce zgęszczające podkłady pod nowe boisko piłkarskie.

  Czytaj dalej

 • Koronawirus atakuje


  wczoraj 09:59:49

  W ostatnich dniach w powiecie mławskim stwierdzono laboratoryjnie obecność koronawirusa SARS –Cov 2 u ośmiu osób. Tym samym liczba zakażonych wzrosła tu do 11. Jedna osoba już wyzdrowiała. Na szczęście dotąd nie zanotowano na tym terenie ani jednego zgonu z powodu COVID-19. Ale niewątpliwie mamy do czynienia z ogniskiem, które może być groźne.

  Czytaj dalej

 • Padł łoś na mławskiej ulicy

  wczoraj 09:58:08

  W nocy z 2 na 3 sierpnia po Mławie biegał dorodny łoś. Na ul. Anny Dobrskiej, według relacji świadka, uciekał przed samochodem. Wtedy, chcąc przeskoczyć przez ogrodzenie prywatnej posesji, wetknął nogę między przęsła płotu. Krwawił, próbując uwolnić się z pułapki.

  Czytaj dalej

 • Tablice pamięci


  przedwczoraj 09:02:42

  Mława oraz Szydłowo, Konopki i Mdzewo znalazły się na liście ok. 100 miejscowości, w których, jak uznano w Belwederze, w 1920 r. toczyły się walki ważne dla przebiegu i skutków wojny polsko-bolszewickiej.

  Czytaj dalej

 • Sesja korespondencyjna

  01.08.2020 10:24:32

  Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Mławskiego zaplanowana była na 31 lipca w sali konferencyjnej starostwa. W przeddzień jej wiceprzewodnicząca Barbara Stańczak (przewodniczący Jan Łukasik przebywa na urlopie) po konsultacji zadecydowała o przeprowadzeniu obrad w trybie korespondencyjnym.

  Czytaj dalej

 • Kolejne zakażone osoby

  01.08.2020 10:23:00

  Badania 48 pracowników administracji szpitala w Mławie na obecność koronawirusa w trzech przypadkach dały wynik dodatni. Testy przeprowadzono po tym, jak wcześniej u jednego z pracowników tego działu lecznicy stwierdzono zakażenie koronawirusem.

  Czytaj dalej

 • Sanepid poszukuje potencjalnie zakażonych

  31.07.2020 09:05:07

  Ognisko koronawirusa w Mławie Na terenie powiatu mławskiego od początku pandemii stwierdzono obecność koronawirusa SARS-Cov -2 u ośmiu osób. Jedna z nich już wyzdrowiała. Pięć przypadków wykryto w ostatnim czasie. Mamy do czynienia z potencjalnym ogniskiem, które może być groźne.

  Czytaj dalej