Gazeta Mławska

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Tragedia w Księżym Dworze

  28.07.2017 12:20:00

  Dziś rano działdowscy policjanci oraz służby medyczne otrzymali informację, że na boisku wiejskim w Księżym Dworze leży dwóch młodych mężczyzn, którzy nie żyją lub są nieprzytomni.

  Czytaj dalej

 • Mława: gdzie handlowano

  26.07.2017 22:00:00

  Budowę mławskiego PDT-u rozpoczęto na przełomie lat 1958-59, a zakończono w 1963 roku. Warto zwrócić uwagę na świadomość ówczesnych władz, które nie poszły na sztampowe rozwiązanie, a dały przyzwolenie na indywidualny, oryginalny projekt. Projektantem zespołu jest Stanisław Kolendo. To nietuzinkowa postać w branży architektonicznej,dlatego nasz obiekt wyróżnia się na tle innych Powszechnych (Państwowych) Domów Towarowych powstałych w innych miastach powiatowych w latach 1950 -70.

  Czytaj dalej

 • Wygrała rodzina Woźniaków z Niedzborza


  20.07.2017 22:30:00

  W zorganizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego Poświętne w Płońsku we współpracy z Nadleśnictwem Płońsk, Bankiem Spółdzielczym w Płońsku i samorządem gminy Naruszewo VII Turnieju Ekologicznym udział wzięło dziesięć drużyn, w większości rodzinnych.

  Czytaj dalej

 • Na logistykę do Mławy

  13.07.2017 09:00:00

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie otrzymała zgodę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienia studiów na kierunku logistyka. Już trwa internetowa rejestracja kandydatów na najbliższy rok akademicki. Są to trzyletnie studia licencjackie – stacjonarne i niestacjonarne – o dwu specjalnościach: logistyka i spedycja w transporcie drogowym oraz logistyka w przedsiębiorstwie przemysłowym. Nauka odbywać się będzie na Zamiejscowym Wydziale Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Akt oskarżenia w sądzie. To była grupa przestępcza

  12.07.2017 11:00:00

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie - Pradze skierowała do Sądu Rejonowego w Mławie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi W., Arkadiuszowi K., Jarosławowi K., Pawłowi Z., Adamowi K., Pawłowi K. i Oskarowi K. Większość z nich zameldowana jest w Mławie. Oskarżeni są o dokonanie 19 przestępstw przeciwko mieniu, a także o znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich przemocy.

  Czytaj dalej

 • Pomóżmy małej Martynce

  11.07.2017 09:20:00

  W sobotę, 22 lipca, podczas letniego festynu w Strzegowie odbędzie się licytacja fantów, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie półtorarocznej Martynki Truszczyńskiej z pobliskiego Mdzewka.

  Czytaj dalej

 • Dni Mławy za nami. Jarmark, koncerty i… piwo


  11.07.2017 09:00:00

  Dni Mławy to już wieloletnia tradycja, która na początku lipca przyciąga wielu mieszkańców miasta. Były jarmark na ulicach, wielka parada motocyklistów, koncerty na stadionie, zabawy dla dzieci i dorosłych oraz… rzeka piwa.

  Czytaj dalej

 • Dzierzgowo. Szkoła w prokuraturze i sądzie

  10.07.2017 12:10:00

  Nieuzasadniony podział na grupy w klasie czwartej (język angielski), zbędne godziny ponadwymiarowe, co niepotrzebnie „obciąża budżet”, brak ujęcia w arkuszu organizacyjnym godzin do dyspozycji dyrektora i w ogóle błędy w tym dokumencie…

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS