Gazeta Mławska

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady
 • Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok. Nauczycielka uniewinniona

  02.03.2021 15:30:00

  To koniec głośnej sprawy samobójstwa ucznia z Bieżunia. Nauczycielka została ostatecznie uniewinniona od zarzucanych jej czynów. Kobieta była oskarżona o znęcanie się nad małoletnim Dominikiem, co w konsekwencji miało doprowadzić do jego samobójstwa.

  Czytaj dalej

 • Media bez reklam

  10.02.2021 13:18:30

  Przedstawiciele niezależnych mediów sprzeciwiają się pomysłowi rządzących dotyczącemu pobieraniu wpływów ze składek od reklam. Do władz RP wystosowany został list otwarty, w którym przedstawiciele mediów piszą wprost: „jest to haracz uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media". Wiele stacji radiowych i telewizyjnych zaprzestało nadawać programy.

  Czytaj dalej

 • Burmistrz Płońska zaszczepił się poza kolejnością

  09.01.2021 09:06:00

  Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik już się zaszczepił przeciwko koronawirusowi, choć nie należy do grupy pracowników służby zdrowia. W tej sprawie burmistrz złożył wyjaśnienie.

  Czytaj dalej

 • Szpital covidowy w Żurominie


  03.11.2020 19:00:00

  Otrzymaliśmy informację, że żuromińska lecznica, decyzją wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła, zostanie przekształcona w szpital zakaźny. To kolejny szpital w regionie, który w ostatnich dniach został przekształcony w placówkę stricte covidową. Co to oznacza? Do SPZZOZ w Żurominie od piątku 6 listopada br. przyjmowani będą wyłącznie pacjenci z pozytywnym wynikiem testu, a więc zarażeni Sars-Cov-2. Do tego czasu dyrekcja szpitala musi przenieść pozostałych pacjentów do innych lecznic. Czynny pozostanie POZ, poradnia, rehabilitacja i ZOL. Pozostałe oddziały zmienią przeznaczenie. Zapytaliśmy wicestarostę Ireneusza Rejmusa, jak personel medyczny, który nie specjalizuje się w chorobach zakaźnych poradzi sobie w nowej sytuacji. Wicestarosta przyznał, że na to pytanie nie ma odpowiedzi. Tak samo jak na to, czy SPZZOZ w Żurominie otrzyma z rezerw środki ochrony osobistej, bo przecież do tej pory funkcjonował jako szpital powiatowy. W ostatnich przekształcono także sierpecki szpital w szpital covidowy. Niewykluczone, że taka sama sytuacja może mieć miejsce w Mławie. Najbliższe więc placówki, które przyjmą pacjentów, mieszkańców powiatu żuromińskiego, z innymi dolegliwościami, którzy pilnie będą potrzebować pomocy, to będzie najprawdopodobniej Ciechanów i Płock. Prosimy o śledzenie komunikatów. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów: Wystawa poświęcona mazowieckim zamkom

  17.06.2020 18:00:00

  Na placu Jana Pawła II w Ciechanowie można już podziwiać wystawę plenerową „Zamki na Mazowszu – interpretacja i ochrona”. Została ona przygotowana we współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Wrzawa po koncercie Kasi Kowalskiej


  05.05.2020 09:20:19

  - W związku z tym, że w czasie sobotniego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy - komentuje koncert szefowa COEK Studio w Ciechanowie.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów. Drugi pacjent zarażony koronawirusem

  01.04.2020 11:00:00

  W środę, 1 kwietnia, ok. godz. 3.00, na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie trafił drugi pacjent zakażony koronawirusem. KK

  Czytaj dalej

 • Mazowsze: Aż 150 mln zł z UE dla szpitali. Dziś ruszył projekt!

  24.03.2020 15:25:30

  Dziś zarząd województwa mazowieckiego uruchomił projekt unijny, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi m.in. najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu wyniesie 150 mln zł. To pierwsze takie wsparcie w kraju i w Unii Europejskiej. Samorząd zebrał już najpilniejsze potrzeby od mazowieckich szpitali. Teraz rozpocznie się proces zakupów.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS