Gazeta Mławska

Niedziela, 09 maja 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady

Powszechny Spis Rolny: rachmistrze ruszyli w teren

19.10.2020 13:10:00

Choć ze względu na pandemię koronawirusa urzędy statystyczne zachęcają rolników, aby udzielając informacji o swoich gospodarstwach korzystali z internetu lub telefonu, to spora grupa gospodarzy oczekuje bezpośredniej rozmowy ze spisowym rachmistrzem. Wychodząc naprzeciwko tym oczekiwaniom, 10 października w teren ruszyli spisowi rachmistrze, którzy zbierają potrzebne dane poprzez bezpośrednie rozmowy z rolnikami.

 W czasie tych wizyt w gospodarstwach zarówno jedna jak i druga strona musi przestrzegać wszystkich zaleceń związanych z obecną sytuacja epidemiologiczną.


Ta forma zbierania informacji nie może być stosowana, gdy rolnik i jego domownicy objęci są kwarantanną.

Rachmistrz ma specjalny identyfikator wydany przez odpowiedni urząd statystyczny. W przypadki województwa mazowieckiego jest to Urząd Statystyczny w Warszawie. W razie wątpliwości można zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279-99-99.

Więcej w „TC” z 20 października.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz