Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Stawka od zużytej wody

25.05.2020 09:38:07

Uzależnienie wysokości opłaty za odbiór śmieci od ilości zużytej wody - proponuje burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. Decyzja należy do Rady Miasta.
Zdaniem burmistrza dotychczasowy sposób obliczania należności za odbiór odpadów komunalnych - od osoby miesięcznie (obecnie: 19 zł za segregowane) - okazał się nie do końca skuteczny. Wielu właścicieli nieruchomości nie wpisuje do deklaracji śmieciowych wszystkich osób faktycznie mieszkających w należących do nich budynkach. Chodzi m.in. o cudzoziemców pracujących w Mławie. Innymi słowy: są tacy, którzy „produkują” odpady, ale nie ponoszą tego tytułu kosztów. Płacą za nich pozostali mieszkańcy. Pytanie: czy urzędnicy ratusza byli w stanie wychwycić uchylających się od tego obowiązku? Podstawą nowej metody jest ilość zużytej wody (nie licząc tej, która jest przeznaczona na pielęgnację roślinności i pojenie zwierząt – podlicznik) w poprzednim roku. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 26 maja. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz