Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Budowa trasy ekspresowej

22.05.2020 08:53:02

Mimo pandemii trwają intensywne prace na budowie trasy ekspresowej S7 między Napierkami a Płońskiem. W terenie są już zarysy przyszłych obiektów, co szczególnie widoczne jest na filmach wykonanych z lotu ptaka, prezentowanych na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Obecnie jest to jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Jej wartość – łącznie z kosztami odszkodowań za przejęte nieruchomości, opracowania dokumentacji, nadzoru i badań archeologicznych - sięga 2 mld zł. Ponad połowę tej kwoty stanowi dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie, wiążące się z wieloma skomplikowanymi procedurami administracyjnymi, przygotował oddział GDDKiA w Olsztynie. Cały ten 70-kilometrowy fragment S7 został podzielony na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (14 km), Mława – Strzegowo (21,5 km), Strzegowo – Pieńki (22 km) i Pieńki – Płońsk (14 km). Pierwszy, trzeci i czwarty buduje konsorcjum firm koncernu Strabag, drugi – przedsiębiorstwa z grupy PORR. Na 40 kilometrach, tzn. od Kuklina (gm. Wieczfnia Kościelna) do Unierzyża (gm. Strzegowo) trasa ekspresowa pobiegnie w nowym korytarzu, aby ominąć tereny zabudowane. Na pozostałym odcinku częściowo pokryje się z obecną „siódemką”. Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu „TGM”. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz