Gazeta Mławska

Czwartek, 16 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Proboszczowie. Emerytury i translokaty

06.05.2020 12:31:34

W pięciu parafiach w powiecie mławskim na przełomie czerwca i lipca br. nastąpią zmiany na stanowiskach proboszczów – zadecydował biskup płocki Piotr Libera.
Ks. Stanisław Gąsiorowski, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Wyszynach Kościelnych, przejdzie na emeryturę. Jego następcą będzie ks. Marek Trymers, dotąd proboszcz parafii św. Barbary w Chrostkowie. Emerytem zostanie również ks. kan. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Niedzborzu. Na jego miejsce przyjdzie ks. Zbigniew Olszewski, wikariusz parafii Ducha Świętego w Płocku. Ks. Piotr Chojnowski, proboszcz parafii św. Walentego w Unierzyżu został mianowany proboszczem parafii św. Jakuba w Uniecku. Unierzyską placówkę obejmie ks. Marek Jędrzejewski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Anny w Kobylnikach. Ks. Wiesław Mordon, proboszcz parafii NMP Szkaplerznej w Żmijewie, przeprowadzi się równorzędne stanowisko w parafii św. Małgorzaty w Gralewie. Administratorem parafii w Żmijewie zostanie ks. Paweł Biedrzycki, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Obrytem. Ks. Jacek Gołębiowski pożegna się z parafią św. Stanisława BM w Dąbrowie i obejmie funkcję proboszcza parafii Świętego Krzyża w Płocku. Dotychczasowy proboszcz tejże płockiej parafii, ks. Grzegorz Dobrzeniecki, zaś zajmie miejsce zwolnione przez ks. Gołębiowskiego w Dąbrowie. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz