Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Wrzawa po koncercie Kasi Kowalskiej

05.05.2020 09:20:19

- W związku z tym, że w czasie sobotniego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy - komentuje koncert szefowa COEK Studio w Ciechanowie.
Koncert wzbudził kontrowersje, bo przyszło na niego sporo ciechanowian. Z tego powodu pojawiły się krytyczne wypowiedzi, że nie powinien on zostać zorganizowany, skoro obowiązuje zakaz zgromadzeń. Dyskusja na ten temat rozgorzała na portalu społecznościowym „TC”. Sprawa nabrała też politycznego wymiaru. Oponenci polityczni prezydenta skorzystali z okazji, żeby wypomnieć mu sprzeciw przeciwko wyborom korespondencyjnym. Przedstawiciele władz centralnych widzą w koncercie powód do zawiadomienia o nim sanepidu i prokuratury, mimo że odległości generalnie były zachowywane, a uczestnicy posiadali na twarzy maseczki ochronne. Jolanta Grudzińska twierdzi, że jako organizator COEK Studio nie może odpowiadać za gromadzenie się osób na określonym obszarze, gdyż nigdy nie było to celem. - Faktem jest ponadto, iż nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu czy przemieszczania się. Jednak w związku z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz uniknięcie dodatkowych kontrowersji, nie będziemy kontynuować kolejnych muzycznych wydarzeń w tej formule. Priorytetem w tym ciężkim czasie było wsparcie mieszkańców z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Z ostatnich komentarzy i wrzawy medialnej wynika, że kultura została niestety wciągnięta w politykę. Dziękujemy wszystkim osobom, które bardzo wsparły i wspierają inicjatywę Koncertowania pod Blokiem - przekonuje. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM”

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz