Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Apel nosarzewian i poseł Cicholskiej

01.04.2020 10:24:55

Pomóżmy chorej, samotnej kobiecie Pięćdziesięciodziewięcioletnia Marta Wojdyga od dziecka choruje na porażenie mózgowe. Nie mówi, komunikuje się z otoczeniem za pomocą gestów. Ma kłopoty z poruszaniem się i niesprawną rękę. Mieszka samotnie w rozpadającym się domu w Nosarzewie Borowym (gm. Szydłowo). Na jej niedolę zareagowali sąsiedzi, o patronat poprosili poseł Annę Cicholską.
- Drewniany dom bez fundamentów, składający z się pokoju i ganku, przypomina przedwojenny barak. Ściany są popękane - straszne szczeliny. Podłoga jest nierówna i dziurawa. Nie można otworzyć okna, bo rama ledwo się trzyma. Stara szafa podtrzymuje rozpadający się sufit. Jest tu łazienka i wydzielone miejsce na pralkę. Pani Marta strasznie się boi, że w każdym momencie może się zawalić budynek. Otwórzmy nasze złote serca. Prosimy o pomoc dla biednej kobiety, pozwólmy jej żyć na starość w godnych warunkach. Błagamy o wsparcie przy zbiórce na kontener mieszkalny całoroczny – piszą mieszkańcy Nosarzewa Borowego w apelu opublikowanym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mławie. Osobny apel wystosowała poseł Anna Cicholska. Szacunkowy koszt kontenera wynosi ok. 30 tys. zł. - Sąsiedzi, zdając sobie sprawę, że nie są w stanie uzbierać na zasadzie pomocy sąsiedzkiej tak dużej kwoty, zwrócili się do mnie o pomoc. Skierowałam ich do wiarygodnej fundacji, która po załatwieniu wszelkich formalności udostępniła konto, na które można zbierać dobrowolne datki dla w/w inicjatywy. Wspólnie uzgodniliśmy, że postaram się dotrzeć do jak największej ilości osób, instytucji i stowarzyszeń. Postanowiłam uwiarygodnić zbiórkę, poprosić o pomoc i uczynić wszystko w celu upowszechnienia tej szlachetnej akcji – pisze parlamentarzystka. Pieniądze na zakup kontenera można wpłacać na konto: Fundacja Sedeka 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845, tatulem „11873- Grupa OPP - Wojdyga Marta”. Można też przekazać 1 proc. podatku, wpisując w formularzu PIT numer KRS: 0000338389, cel szczegółowy: „11873 –Gupa OPP-Wojdyga Marta”. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz