Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Lekcja z edukacji na odległość

30.03.2020 09:16:07

Obowiązek prowadzenia zdalnego nauczania zaskoczył chyba przeważającą większość szkół. Do tego na ogół nie byli przygotowani i nauczyciele, i uczniowie, i rodzice. Mimo wszystko, jak się zorientowaliśmy, odbywają się lekcje na odległość, choć często z ogromnymi kłopotami.
Przez pierwsze dni była to cokolwiek spontaniczna edukacja. Resort przypominał, że zamknięcie szkół nie oznacza ferii. Że nadal trzeba się uczyć, wykorzystując do tego dostępne elektroniczne środki łączności. Od 25 marca, na mocy zarządzenia ministra edukacji, szkoły powinny obligatoryjnie realizować podstawy programowe poszczególnych przedmiotów, czyli uczyć, wyjaśniać, zadawać zadania, kontrolować ich wykonanie, utrwalać już zdobytą wiedzę, wystawiać oceny. Za organizację tego doraźnego procesu, w tym opracowywanie tygodniowych rozkładów zajęć, odpowiadają dyrektorzy szkół. Codzienną edukację mają ułatwiać m.in. materiały zamieszczone na platformie www.podreczniki. pl oraz specjalne programy emitowane przez Telewizję Polską i Polskie Radio. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie korzysta – podobnie jak większość szkół średnich w regionie - przede wszystkim z programu Librus (dziennik elektroniczny). W praktyce, odbywa się to, najogólniej mówiąc, tak: nauczyciel wysyła uczniowi określone zadanie do wykonania, po jakimś czasie otrzymuje zwrot przerobionego materiału i go ocenia. Strony mogą się ze sobą komunikować, czyli np. wyjaśniać wątpliwości czy zadawać pytania. – Niestety linie nierzadko są przeciążone, na uzyskanie połączenia trzeba czekać, co komplikuje sprawę – zauważa Marek Kiełbiński, dyrektor I LO. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 31 marca. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS