Gazeta Mławska

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dzierzgowo przed przebudową

17.02.2020 13:20:36

Jest duża szansa na to, że jeszcze w tym roku zostaną kompleksowo zmodernizowane ulice w centrum Dzierzgowa. Od dawna czekają na to nie tylko mieszkańcy tej miejscowości.
Będzie to inwestycja powiatu mławskiego. Starosta Jerzy Rakowski akurat zatwierdził projekt i wydał pozwolenie na budowę. Plany zakładają przebudowę mostu na rzecze Tamce i 995 m dróg doń prowadzących – łącznie z rynkiem. Powstaną nowe chodniki (obecne są zapadnięte) oraz parkingi na rynku (teraz kierowcy ustawiają tu samochody „jak chcą”) i przy świetlicy wiejskiej (15 stanowisk). Samo skrzyżowanie dróg powiatowych na głównym placu zostanie wyprofilowane, czyli m. in. zostanie zlikwidowana owa „czapa”, która utrudnia ruch, zwłaszcza autobusów. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 18 lutego. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz