Gazeta Mławska

Czwartek, 16 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dentysta w każdej szkole?

27.01.2020 14:23:07

Od 12 września 2019 szkoły mają obowiązek zapewnienia uczniom opieki stomatologicznej. Samorządy prowadzące szkoły rozpoczęły więc poszukiwania stomatologów, aby wypełnić zapisy nowej ustawy. Jak się okazuje, nie jest to łatwe, chętnych trudno znaleźć, mimo wielokrotnych zaproszeń do składania ofert.
- Wielokrotnie ogłaszaliśmy zaproszenia do świadczenia usług w naszych szkołach, ale od września nikt się nie zgłosił. Stomatolodzy mają tyle pracy w swoich gabinetach, że trudno im znaleźć czas, żeby zająć się dodatkowo uczniami w szkołach – mówi Jacek Świderski, wójt gminy Stupsk. Co nakazuje ustawa? Ustawa wprowadza obowiązek zapewnienia uczniom możliwości korzystania z opieki stomatologicznej. Jeśli w szkole nie ma gabinetu dentystycznego, organ prowadzący, czyli gmina, powiat ma zawrzeć porozumienie z gabinetem zewnętrznym udzielającym świadczeń stomatologicznych dla dzieci, finansowanych ze środków publicznych. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 28 stycznia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz