Gazeta Mławska

Czwartek, 16 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Martynka nadal prosi o pomoc

25.01.2020 09:39:37

Czteroletnia Martynka Truszczyńska z Mdzewka (gm. Strzegowo) w ubiegłym roku przeszła pierwszą operację w Paley European Instytute w Warszawie. Została sfinansowana dzięki datkom wielu ludzi dobrej woli. Dziewczynkę czeka kolejna operacja i na nią też potrzebne są pieniądze.
Martynka przyszła na świat z rzadką wadą wrodzoną: hemimelią łokciową. Jej lewa ręka jest krótsza od normalnej, niewykształcona, niedorozwinięta. Rodzice dziewczynki – Marzena i Łukasz Truszczyńscy – wozili ją do niejednego lekarza w Polsce oraz do kliniki w Niemczech. W końcu trafili do słynnego amerykańskiego chirurga doktora Drora Paley’a. Przyjął Martynkę, gdy przebywał w Polsce. Gwarantował, że jest w stanie „naprawić” rękę. Operacja miała być przeprowadzona w jego klinice w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem doktor Paley utworzył w Warszawie oddział swojej lecznicy. Przyjeżdża tu co jakiś czas, przeprowadza operacje i przy okazji szkoli polskich lekarzy. W zeszłym roku przez tę placówkę przewinęło się ponad sto dzieci z hemimelią (nie tylko z naszego kraju), w tym właśnie Martynka. Dzięki temu odpadły koszty przelotu i pobytu jej i rodziców w USA. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz