Gazeta Mławska

Niedziela, 09 maja 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady
fot. A. Dusiński
fot. A. Dusiński

Pożegnanie dyrektora Eugeniusza Łaciaka

24.01.2020 09:55:45

Dzisiaj(24 stycznia)w Łomży odbędzie się pogrzeb Eugeniusza Łaciaka, wieloletniego dyrektora I LO w Mławie.

Zmarł 19 stycznia. Nauczycielem w mławskim liceum był od 1962 roku, a dyrektorem w latach 1972-85. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczył historii, łaciny, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. Dodatkowo prowadził chór „Gaweda” i uczył pieśni patriotycznych. Na emeryturę przeszedł w 1989 roku, a w 2002 roku wyjechał z Mławy i zamieszkał w Łomży.

Wieloletniego dyrektora I LO tak wspomina Andrzej Dusiński, który był uczniem liceum w połowie lat 70-tych. - Na pewno był to świetny nauczyciel. Rozumiejący uczniów, a jednocześnie dbający o patriotyczne wychowanie, co w tamtych czasach nie było takie łatwe. Uczył nas pieśni legionowych, np. „O mój rozmarynie” i wiele innych. Za jego czasów można mówić o popularności harcerstwa, które bardzo cenił w sensie wychowawczym. Szkoła, gdy był jej dyrektorem, była wizytówką miasta, z dobrym poziomem nauczania, prawie wszyscy absolwenci dostawali się na studia. Harcerstwo, wyjazdy do teatru, zaszczepianie bakcyla podróży, poznawanie nowych miejsc, wycieczki rowerowe, to było dla niego bardzo ważne, również dla nas, uczniów.

W.D.

Więcej w najbliższym Tygodniku

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz