Gazeta Mławska

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kolejny duży pożar słomy

14.01.2020 09:30:56

W minioną sobotę około szóstej w wieczór w Budach Garlińskich (gm. Szydłowo) zapłonął stóg z 400 belami sprasowanej słomy. Ok. 150 z nich rolnicy zdążyli – przy pomocy sprzętu mechanicznego – przenieść w bezpieczne miejsce. Pozostałe strażacy zlali wodą – nie nadają się więc na ściółkę.
W akcji ratowniczej, która trwała ponad 6 godzin, uczestniczyło 7 zastępów OSP i jeden z zawodowej jednostki w Mławie. Zużyły w sumie 130 m. sześć. wody z hydrantów. Na szczęście miejsce pożaru znajdowało się z dala od zabudowań i lasu. Straty oszacowano na 40 tys. zł, a wartość uratowanego mienia na 15 tys. zł. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji. Przypomnijmy, że w nocy z 8 na 9 listopada ub. r. w Trzciance (gm. Szydłowo) ogień objął stóg z ok. 2 tys. belami słomy, zaledwie 100 z nich udało się uratować. Tu również przyczyną pożaru było podpalenie. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz