Gazeta Mławska

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

W Mławie koncert, w Strzegowie sylwester

30.12.2019 09:09:50

Po raz kolejny w Mławie nie będzie ogólnomiejskiego powitania Nowego Roku na Starym Rynku. Zamiast imprezy plenerowej, po której zwykle pozostawała kupa butelek i innych śmieci, z inicjatywy burmistrza przygotowywany jest koncert noworoczny. Odbędzie się w sobotę, 11 stycznia (godz. 17) w hali widowiskowo-sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym. Wystąpią m.in. znani śpiewacy - krajanie: Anna Fabrello i Robert Szpręgiel.
Niezależnie od tego zapewne wielu mławian prywatnie wyjdzie na ulice w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Przede wszystkim po to, żeby spożytkować wcześniej zakupione fajerwerki w ilościach, które mogą przyprawiać o zawrót głowy. To miejscowa tradycja. Na skutek kanonady psy będą umierać ze strachu. Gremialne witanie Nowego Roku odbędzie się natomiast na terenie Centrum Kulturowo-Historycznego „Kantor Młyński” w Strzegowie (godz. 23.00 – 1.00). W programie: życzenia wójta i przewodniczącej Rady Gminy oraz zabawa sylwestrowa z fajerwerkami. Usytuowany tam mamut huku się nie boi, bo to olbrzymie zwierzę i w dodatku zbudowane ze sztucznego tworzywa. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz