Gazeta Mławska

Czwartek, 16 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Wieś tonie w folii

05.11.2019 08:33:17

„Dlaczego na wsi kobiety szyją swoim mężom kalesony z folii? Bo pod folią szybciej rośnie”. Ten dosadny dowcip dobrze oddaje rewolucję, jaką w ostatnich dwudziestu latach przeszło polskie rolnictwo.
Dzisiaj już chyba nie ma hodowcy zwierząt, a zwłaszcza bydła – mławska wieś utrzymuje się z tego kierunku produkcji - który by w sporządzaniu pasz nie używał folii. Owe białe i zielone bele z sianokiszonką to już powszechny widok: piętrzą się na podwórkach i polach, stały się wręcz elementem sielskiego krajobrazu. Ci, którzy rezygnują z tego kosztownego sposobu przygotowania karmy, usypują na ziemi kopce z sieczki z kukurydzy, ale do tego też jest potrzebna folia. Więcej, powszechnie używana jest ona również w ogrodnictwie. Pod jej osłoną coraz częściej uprawiane są pomidory, ogórki, truskawki. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 5 listopada. (kJ)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS