Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Trzecia kadencja Jana Marii Jackowskiego

14.10.2019 12:00:00

W okręgu nr 39, który swoim zasięgiem obejmuje pięć powiatów (ciechanowski, płoński, mławski, przasnyski i żuromiński) o mandat senatora ubiegało się 3 kandydatów. Według nieoficjalnych wyników wygrał zasiadający w Senacie także w poprzedniej kadencji Jan Maria Jackowski.

 Startował on z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie jest członkiem tej partii. Głosowało na niego prawie 80 tysięcy wyborców (otrzymał ok. 60 proc. wszystkich oddanych głosów).


Drugą co do wielkości liczbę głosów uzyskał startujący w barwach Koalicji Obywatelskiej Andrzej Kamasa - znany działacz Platformy Obywatelskiej (mieszkaniec Cempkowa w gminie Płońsk, obecny dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie). Głosowało nań niespełna 40 tysięcy wyborców (otrzymał ok. 30 proc. głosów).

Trzecie miejsce w wyborczym wyścigu zajął startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy Piotr Mierzwa - nieznany szerszej opinii publicznej elektryk z Płocka.

Więcej w papierowym wydaniu "TC"

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS