Gazeta Mławska

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. WIOŚ
fot. WIOŚ

Co kryją beczki w Lipowcu K.?

10.08.2019 08:21:59

Kilkadziesiąt beczek z nieznaną substancją stanowiącą odpady znaleźli, 1 sierpnia, inspektorzy WIOŚ w Warszawie na terenie hali magazynowej w Lipowcu Kościelnym. Odpady te są magazynowane w sposób, który… może powodować zagrożenie dla środowiska.
Obecnie inspektorzy z delegatury w Ciechanowie oraz policja prowadzą działania mające na celu pełne wyjaśnienie sprawy oraz ustalenie składu chemicznego magazynowanych odpadów. Wstępne badania wykonane przez straż pożarną w Mławie potwierdziły jedynie, że substancje te nie są wybuchowe i nie stanowią bezpośredniego zagrożenia samozapłonem. - Wkrótce będziemy przeprowadzać dokładne badania, które dadzą odpowiedź, co tam jest magazynowane. Ponadto właściciele trzech firm, które wynajmują magazyny w Lipowcu do przechowywania odpadów będą musieli przystosować ten obiekt do ciągłego monitoringu przez inspektorów ochrony środowiska i zapewnić kaucję finansową za każdą tonę składowanych tam materiałów. Zgodnie z nowym przepisami, mają na to czas do marca przyszłego roku – mówi Małgorzata Pałka z delegatury WIOŚ w Ciechanowie. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 13 sierpnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz