Gazeta Mławska

Niedziela, 20 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. fot. PIW Ciechanów
fot. fot. PIW Ciechanów

Znaleźli 14 padłych dzików

04.08.2019 09:00:00

W czwartek, 1 sierpnia, od godz. 6.00 do godz. 12.00, prawie 50-osobowa grupa żołnierzy i myśliwych przeszukała 70 ha lasów i pól wokół miejscowości Rutki Głowice (gmina wiejska Ciechanów).


Nie było w tym przypadku, ponieważ właśnie w pobliżu tej miejscowości na początku lipca odstrzelony został młody dzik u które po raz pierwszy stwierdzono obecność wirusa ASF na terenie powiatu ciechanowskiego.


W akcji udział wzięło 27 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, 12 myśliwych, miejscowy leśniczy i 2 przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ciechanowie.

Znalezionych zostało 13 padłych dzików. 14 dzika znalazł mieszkający w tej okolicy rolnik. Łącznie od początku lipca na terenie powiatu ciechanowskiego znaleziono ok. 30 dzików zarażonych wirusem ASF.

Jak powiedział nam powiatowy lekarz weterynarii w Ciechanowie Mariusz Dobosz, obecnie służby weterynaryjne koncentrują się na badaniu próbek od świń, które są sprzedawane i kupowane przez rolników mieszkających w powiecie.

Więcej w „TC” z 6 sierpnia.
 

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz