Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Ciężarówki trzęsą Łomią i Borowym

19.07.2019 13:16:44

Mieszkańcy Łomi i Borowego z przerażeniem patrzą, jak przez ich miejscowości przejeżdżają wielkie ciężarówki, jadące od Mławy w kierunku Turzy Małej i odwrotnie. Jest to wygodny skrót dla kierowców jeżdżących od „siódemki” w kierunku Żuromina. Wiozą one z reguły kilkanaście, a nierzadko kilkadziesiąt ton różnych towarów. A nośność tej drogi, według znaków, to 16 ton.
- Od wielu lat próbujemy znaleźć sposób na ograniczenie ruchu tak wielkich samochodów przez nasze ulice. Jednak niewiele to daje, bo jak jeździły, tak jeżdżą, nadal stwarzając wielokrotnie niebezpieczeństwo. Rzadko która z nich jedzie z przepisową prędkością 50 km /h. Czasami wręcz pędzą. Jakby tego było mało, byłem nieraz świadkiem wyprzedzania jednego tira przez drugiego na ulicy w Łomii – mówi Wiesław Cieślak, mieszkaniec Łomii. Przyznaje jednocześnie, że policjanci są widziani jak kontrolują te pojazdy, ale jego zdaniem robią to zbyt rzadko. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 23 lipca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz