Gazeta Mławska

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Rekrutacja do szkół średnich. Tłoku nie będzie

28.05.2019 08:50:00

Do szkół prowadzonych przez powiat mławski wpłynęło ok. 2.600 wniosków o przyjęcie do klas pierwszych. Statystycznie na jedno miejsce przypada więc nieco ponad dwu kandydatów. Bożena Tomkiel, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia starostwa, radzi podchodzić do tych danych z dużą rezerwą, zwłaszcza że każdy uczeń mógł złożyć podanie w trzech szkołach i wielu skorzystało w tej możliwości. Weryfikacja nastąpi w lipcu.
Tak czy inaczej, mamy do czynienia z wyjątkowo tłustą rekrutacją, choć niż demograficzny nadal daje znać o sobie. Obfitość spowodowana jest wyłącznie tym, że oprócz uczniów ostatniego rocznika gimnazjów do szkół średnich wybierają się – po raz pierwszy od 20 lat – ósmoklasiści. Z myślą o tych drugich w szkołach powiatowych przygotowano 500 miejsc. Ważne: władze samorządu zadecydowały, że oddział ma liczyć 24 uczniów; do tej normy dostosowane są arkusze organizacyjne. Wedle statystyki największym zainteresowaniem cieszy się Zespół Szkół nr 4, w skład którego wchodzą Liceum Ogólnokształcące i Technikum (kierunki: ekonomista i handlowiec). Może przyjąć 262 nowicjuszy, podczas gdy chęć nauki w nim wyraziły 732 osoby. K.J. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 28 maja.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz