Gazeta Mławska

Środa, 02 grudnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Nowa hala targowa w Ciechanowie

31.08.2018 10:00:00

Już w piątek 31 sierpnia br. o godz. 8.00 oficjalnie zostanie otwarta nowa hala targowa w Ciechanowie. Zamiast tradycyjnego bazaru powstał estetyczny i funkcjonalny budynek, a obok pojawiło się targowisko sezonowe. W uroczystym otwarciu hali weźmie udział marszałek Adam Struzik.

 Hala targowa czynna będzie codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00, w soboty w godz. 7.00-15.00 oraz w niedziele w godz. 8.00-14.00. Również codziennie otwarte będzie sezonowe targowisko obok hali, które zacznie funkcjonować od 1 września. Czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-18.00, w soboty w godz. 5.00-15.00, w niedziele w godz. 7.00-14.00.


Obecność marszałka spowodowana jest tym, że na projekt obejmujący także budowę centrum park&ride, decyzją zarządu województwa mazowieckiego Ciechanów otrzymał ponad 37 mln zł unijnego dofinansowania.

Sąsiadujące z halą centrum park&ride ma ok. 200 nowych miejsc parkingowych, z czego 13 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy mogą więc zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji zbiorowej.

Hala zbudowana została w miejscu zaniedbanego i starego targowiska przy dworcu kolejowym. Budynek zaprojektowany został na planie prostokąta, a całkowita powierzchnia zabudowy to ponad 2,2 tys. m2. Przestrzeń została podzielona na część handlową – pawilony dla kupców, główną otwartą część wystawienniczą oraz toalety i pomieszczenia techniczne. Obiekt pozbawiony jest barier dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół dworca stał się spójny, estetyczny i nowoczesny. Odnowiono także pobliski skwer, który został obsadzony roślinnością oraz pojawiły się elementy małej infrastruktury. Całą przestrzeń ożywia fontanna i stylowe oświetlenie.

- Otoczenie dworca całkowicie zmieniło swoje oblicze, teren został uporządkowany, a miejsce stało się wizytówką miasta - przekonuje Urząd Marszałkowski.

red

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS