Gazeta Mławska

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady

Minister Kowalczyk w Mławie. Prawo, kontrole, elektroniczny nos

02.07.2018 09:00:00

Systematyczne kontrole zakładów magazynowania, składowania i przetwarzania śmieci oraz dużych ferm hodowlanych – zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk w minioną niedzielę na spotkaniu w sali Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Mają temu służyć nowe, zaostrzone przepisy prawne.

 Minister przez 10 minut mówił o spełnionych deklaracjach rządu i jego  planach. Potem przyszedł czas na zadawanie pytań. Uczestników spotkania (ponad 100 osób) interesowały – nie licząc skutków ostatniej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – przede wszystkim sprawy, które ich bezpośrednio dotyczą.
Zbigniew Markiewicz z Kowalewa, przekazując szefowi resortu zestaw dokumentów,  poprosił o skontrolowanie wysypisk śmieci w Kosinach Bartosowych i Miączynie Dużym.  Jego zdaniem tam „funkcjonują lub będą funkcjonowały okresowe bioaktory beztlenowe (OBB), które wg dostępnych informacji były źle zakwalifikowane, przez co inwestor nie umieszczał odpowiednich opłat za składowiska, a omijał prawo, nazywając pryzmę energetyczna „biogazownią”. Co więcej: „Zastanawiający jest również sposób uzyskiwania pozwoleń środowiskowych i warunków zabudowy dla tych instalacji, co wymagałoby oddzielnego sprawdzenia”.

KJ

 Relacja w najbliższym Tygodniku

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz