Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Jastrząb - R. Adamiak
fot. Jastrząb - R. Adamiak

Wszystkie ptaki Roberta Adamiaka

12.04.2018 12:00:00

Galeria „13” mieszcząca się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26 zaprasza na otwarcie wystawy Roberta Adamiaka pt. „Ptaki okolic Mławy”, która odbędzie się w piątek 13 kwietnia br. o godz. 18.

 Materiał wystawy obejmuje 20 profesjonalnych zdjęć ptaków, które możemy zobaczyć w okolicach naszego miasta na niebie, wśród konarów drzew, mokradłach, jeziorkach itp. Mieszkające u nas całym rokiem, te które sezonowo przylatują na lęgi lub te, które odpoczywają i lecą dalej.

Mamy tu ptaki drapieżne, duże oraz małe które muszą się chować i bronić przed drapieżnikami. Na wystawie będziemy mogli obejrzeć zimorodka, łabędzia, bielika, jastrzębia, pliszkę, krętogłowa, wodnika i wiele innych.

Robert Adamiak od 1990r. mieszka w Mławie  gdzie  pracuje w mławskiej komendzie policji. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Jego ulubionym tematem są ptaki. Najpierw fotografował te mniej płochliwe np. wróbla w ogrodzie, później wybierał się na dłuższe wycieczki w teren.

Swoim aparatem CANON 7D z obiektywem 400/5,6L fotografuje także inne piękne zwierzęta:  zające, łosie, sarny, dziki a także  motyle, ważki.

Nie stroni także od fotografii bardziej klimatycznej w postaci obrazów przyrodniczo – pejzażowych.

Patent Roberta na "dobrą fotkę" to dobre światło i odpowiednia perspektywa. Najlepiej jakby obiekt znajdował się na wysokości oczu z ładnym tłem.
W programie wernisażu znajdzie się krótki jego wykład ornitologiczny na temat ptaków okolicy.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 12 maja 2018 r.
jd

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz