Gazeta Mławska

Niedziela, 31 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Siatkarze grali dla Marcina

30.03.2018 11:03:31

Prawie tysiąc kibiców przybyło w czwartek do hali sportowej przy I LO w Mławie na charytatywny mecz gwiazd polskiej siatkówki z mławskim klubem „Zawkrze”. Głównym celem imprezy była jednak pomoc dla dziennikarza Marcina ”Ecika” Breńskiego, który doznał udaru i czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Stąd licytacje i kwesta podczas tego spotkania.
W drużynie gwiazd siatkówki, pod wodzą trenera Grzegorza Rysia, zagrali m. in. Paweł Zagumny, Paweł Papke, Maciej Dobrowolski, Ireneusz Nalazek i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. To on właśnie przekazał na licytację złoty medal mistrzostw świata z 2014 roku. Kupił go za 10 tys. złotych mławski przedsiębiorca Piotr Arent. Z kolei Paweł Zagumny, jeden z najlepszych rozgrywających świata, na charytatywną licytację przeznaczył swoją reprezentacyjną koszulkę, którą za 5 tys. złotych kupił inny miejscowy przedsiębiorca, Andrzej Merchel. . To jednak nie wszystko, zostały wylicytowane stroje różnych klubów ( m. in. Trefla Gdańsk)oraz kadry krajowej, w której występowali Michał Kubiak, Rafał Buszek oraz Artur Szalpuk. W sumie z tej formy pomocy finansowej uzbierało się prawie 30 tys. złotych. Trwa jeszcze liczenie pieniędzy z kwesty do puszek, z którymi w trakcie meczu chodziły wśród kibiców siatkówki wolontariuszki i licytacja pozostałych gadżetów na Allegro. W.D.

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz