Gazeta Mławska

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Gazeta Mławska" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady

Z grypą nie ma żartów

28.02.2018 10:00:00

W styczniu na całym Mazowszu z powodu powikłań do szpitali trafiło 185 osób. W pierwszym tygodniu lutego - 110, w drugim - 120, a w minionym już 140 pacjentów. Na początku lutego chorowało 35,5 tys osób, a w ostatnim tygodniu prawie 50 tys.

 Z danych mławskiego sanepidu wynika, że tegoroczna skala zachorowań na grypę jest większa niż w ubiegłym roku, ale nie można mówić o epidemii.
- Mam od kilku dni więcej pacjentów z infekcją górnych dróg oddechowych, ale to normalne o tej porze roku. Nie ma epidemii i oby jej nie było- mówi Andrzej Niewada, lekarz prowadzący prywatną praktykę.
Mławski szpital z kolei jest niemalże oblężony, zwłaszcza oddział wewnętrzny, przez pacjentów, z reguły starszych wiekowo, których dopadł wirus grypy i pojawiły się także powikłania.
- Mamy bardzo dużo pacjentów z tego rodzaju schorzeniami. Podobnie było o tej porze w ubiegłym roku. Nie można jednak mówić o epidemii. Na pewno jest kumulacja zachorowań, która może potrwać jeszcze dwa, trzy tygodnie – ocenia Michalina Toczyłowska, naczelna pielęgniarka mławskiego szpitala.
W szkołach natomiast powiększa się od kilkunastu dni grupa nieobecnych na lekcjach uczniów z powodu przeziębienia.

 Więcej - w najbliższym wydaniu Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS