Gazeta Mławska

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Pracodawcy szukają cudzoziemców

12.08.2017 08:55:09

W Mławie można coraz częściej spotkać cudzoziemców, którzy pojawili się tutaj w poszukiwaniu pracy. Widać ich i słychać w trakcie spacerów po mieście, podczas zakupów w centrach handlowych. Są to głównie Ukraińcy, ale systematycznie zwiększa się grupa Białorusinów, zaczęli przyjeżdżać także mieszkańcy Gruzji i Kazachstanu.
Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie wynika, że do końca czerwca br. pracodawcy złożyli prawie 3400 oświadczeń dotyczących zatrudnienia cudzoziemców. W rozbiciu na kraje, z których pochodzą nowozatrudnieni dominują nadal Ukraińcy -2856 osób, Białorusini – 248 i Mołdawianie -101. - Te zmiany w formach zatrudnienia, potwierdzają szerszą tendencję na rynku pracy. Powoli, ale jednak systematycznie staje się on rynkiem pracownika, a nie pracodawcy, jak to było przez wiele ostatnich lat – mówi Witold Żerański, dyrektor PUP w Mławie. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 14 sierpnia.

autor: Red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS