Gazeta Mławska

Środa, 15 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Szreńsk. Sentymentalna podróż w przeszłość

25.05.2017 22:00:00

W Gminnym Ośrodku Kultury w Szreńsku można oglądać wystawę zdjęć przedstawiających tę wieś sprzed lat. Dla niejednego mieszkańca może być to sentymentalna podróż w przeszłość.

Jak poinformowała nas rodowita szreńszczanka, dyrektor GOK Elżbieta Dejewska, inicjatorka ekspozycji,Szreńsk ma bogatą historię i tradycję.
Nietrudno tu znaleźć ślady dawnych czasów, bo mieszkańcy są do nich mocno przywiązani.

Już wcześniej nosiła się z zamiarem zorganizowania wystawy starych fotografii. Miał je udostępnić Lech Gostyński, który przez wiele lat dokumentował codzienne życie Szreńska i zachodzące w nim zmiany.
Niestety z różnych względów nie udało mu się skompletować zbioru, więc dyrektorka zmieniła nieco koncepcję przygotowania ekspozycji. Poprosiła mieszkańców Szreńska i osoby z nim związane o udostępnienie zdjęć z własnych albumów.

Plon tej kwerendy prezentowany jest na wystawie.


- Chciałam pokazać, jak Szreńsk się zmieniał, jak wyglądał dawniej, a jaki jest teraz. Myślę, że będzie to ciekawa lekcja historii dla młodych, a sentymentalna podróż w dawne lata dla starszych – tłumaczy Dejewska.
ao

Pochód 1-majowy w Szreńsku w latach 50.
(właścicielem zdjęcia jest J. Rybicki)

Więcej w aktualnym Tygodniku

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS