Gazeta Mławska

Środa, 07 października 2015

Aktualne i archiwalne wydania naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
 • Chęci nie mniej ważne niż umiejętności

  23.09.2015 20:53:04

  Od 1 września br. lekarze nie mogą zwalniać uczniów z lekcji wychowania fizycznego, lecz co najwyżej z określonych ćwiczeń. Od początku obecnego roku szkolnego obowiązują też nowe zasady wystawiania ocen z WF. Rozmawiamy o tym z Markiem Jasińskim, nauczycielem w Zespole Szkół nr 3 w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Z solniczką do szkoły

  23.09.2015 20:43:59

  Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło od 1 września restrykcje żywieniowe nie tylko w szkolnych sklepikach, ale również w stołówkach. Efekty już są, jednak nie takie, jakich MEN zapewne oczekiwał – dzieciom obiady, przygotowywane zgodnie z nowymi wytycznymi, po prostu nie smakują. Wiele pożywienia się marnuje, a sklepy spożywcze obok szkół podczas przerw między lekcjami przeżywają oblężenie.

  Czytaj dalej

 • Szreńsk: szkół nie zamkną, ale będą zmiany

  05.09.2015 10:07:20

  Nie będziemy zamykać szkół na terenie gminy – deklaruje wójt gminy Szreńsk, Marek Nitczyński. – Może się jednak okazać, że niezbędna będzie reorganizacja istniejących placówek. Ewentualne zmiany wprowadzilibyśmy od września przyszłego roku – wyjaśnia wójt.

  Czytaj dalej

 • Sześciolatki – szkoła czy przedszkole? Rodzice wciąż mają dylemat

  03.09.2015 08:08:12

  Naukę w szkołach podstawowych w powiecie mławskim rozpoczęło w tym roku 1062 pierwszoklasistów. W 31 placówkach utworzono w sumie 57 klas pierwszych. Liczebność oddziałów jest bardzo różna – od kilku osób w podstawówkach w Proszkowie, Rzęgnowie czy Miączynie Małym do maksymalnej liczby - 25 osób w klasie - w większych szkołach.

  Czytaj dalej

 • Miliony na podręczniki


  03.08.2015 11:12:28

  Do 7 września w szkołach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i przyborów szkolnych. O pomoc mogą ubiegać się rodzice uczniów klas III szkół podstawowych oraz klas IV technikum, jak również rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej na tegoroczny program „Wyprawka szkolna” przeznaczyło 51 mln zł.

  Czytaj dalej

 • Nie! – wykluczeniu społecznemu

  24.02.2015 12:53:13

  Jeżeli w radzie pedagogicznej, w której z reguły dominują kobiety, jest jeden mężczyzna, to właśnie on zostaje dyrektorem, nawet jeśli jest wuefistą. Bo szklane ruchome schody preferują męskość – podkreśliła z naciskiem prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, na konferencji „Szkoła bez dyskryminacji – bezpieczna szkoła”, zorganizowanej przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie we współpracy z miejscową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i ciechanowską delegaturą Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Prezydent Komorowski w PWSZ

  17.10.2013 14:16:38

  W czwartek 17 października przez kilka godzin – na zaproszenie rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - gościł w tej uczelni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Celem wizyty była był udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego tej największej w naszym regionie uczelni publicznej.

  Czytaj dalej

 • Matura po poprawkach

  13.10.2013 11:28:43

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie zdali matury w pierwszym terminie z jednego przedmiotu, 27 sierpnia br. mieli możliwość poprawki. W połowie września Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS