Gazeta Mławska

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Incydent przed szkołą

  dziś 09:15:14

  Uczennice Zespołu Szkół nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie starły się ze sobą. Zapewne pies z kulawą nogą nie zainteresowałby sprawą, gdyby nie to, że postronny obserwator przy pomocy telefonu komórkowego zarejestrował te rękoczyny i film umieścił w internecie.

  Czytaj dalej

 • Mławianin 2018.To wyróżnienie dla całej parafii


  dziś 08:50:45

  - Przychodzą mi na myśl słowa św. Pawła z 1 Listu do Koryntian o tym, że każdy kapłan jest z ludu wybrany. Przez prawie 38 lat mego kapłaństwa, jako wybrany przez Boga, a posłany przez Kościół, staram się realizować te słowa – mówił 23 kwietnia ks. prał. Kazimierz Ziółkowski, Mławianin 2018 Roku, odbierając honorową nagrodę.

  Czytaj dalej

 • Piechowski inspiruje dzieci


  dziś 08:49:30

  W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej otwarto wystawę „Wojtkowe malowanie”. Jest to plon warsztatów zorganizowanych przez tę placówkę i Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej.

  Czytaj dalej

 • Skutki silnego wiatru

  wczoraj 09:34:28

  Prawie 30 razy interweniowały jednostki straży pożarnej w powiecie mławskim we wtorek, 23 kwietnia. W większości wypadków usuwały powalone przez silny wiatr konary lub całe drzewa. Na szczęście nie doszło do większych strat.

  Czytaj dalej

 • Wielkie śpiewanie w Mławie i Olsztynie

  wczoraj 09:33:13

  Interesująco zapowiada się VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Odbędzie się w bieżącym tygodniu (24-27 kwietnia). Uwaga, zarówno przesłuchania, jak i koncerty są otwarte dla publiczności!

  Czytaj dalej

 • To było samobójstwo

  przedwczoraj 16:00:00

  W godzinach przedpołudniowych w Wielką Sobotę w podmławskim lesie – w rejonie ronda Flagi Państwowej na al. Marszałkowskiej, miejscu spacerów licznych mieszkańców – znaleziono ciało 39-letniego obywatela Ukrainy.

  Czytaj dalej

 • Godność prałata dla mławskiego proboszcza

  20.04.2019 08:09:54

  Wśród pięciu kapłanów diecezji płockiej, którym papież Franciszek nadał godność Kapelana Ojca Świętego (prałata), znalazł się ks. dr Ryszard Kamiński, od 2001 r. proboszcz parafii św. Stanisława BM w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Dojdzie do kolejnych procesów?


  20.04.2019 08:08:43

  W ubiegłym tygodniu ukazało się uzasadnienie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który w połowie lutego oddalił skargę kasacyjną władz Mławy w sprawie uchwały z 2016 roku dotyczącej podwyżki opłat za ścieki.

  Czytaj dalej