Gazeta Mławska

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Laury dla TPZM

  wczoraj 09:52:28

  Obchodzące 60-lecie swego istnienia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej oraz jego prezesi – obecny dr Przemysław Miecznik i były prof. Ryszard Juszkiewicz – otrzymali medale „Pro Masovia”, nadane im przez marszałka województwa Adama Struzika za wybitne zasługi dla Mazowsza. Odznaczenia przekazał jego przedstawiciel, dyrektor Konrad Wojnarowski.

  Czytaj dalej

 • Młodzież przeciwko używkom

  wczoraj 09:50:51

  Marsz Białych Serc Kilkaset osób wzięło udział w VII Marszu Białych Serc, który w miniony piątek przeszedł po ulicach Mławy. Był to głośny pochód. Manifestanci – głównie uczniowie miejscowych szkół – używali gwizdków i trąbek oraz nieśli białe baloniki, niebieskie chorągiewki i transparent z napisem „ Dopalacze kradną życie”. W ten sposób – w myśl głównego hasła akcji – opowiadali się w „Stu procentach za życiem”.

  Czytaj dalej

 • Alkohol trudniej dostępny?

  przedwczoraj 09:20:56

  Chcesz wyrazić swoją opinię na temat ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych w mławskich sklepach?

  Czytaj dalej

 • Odwołanie dyrektorki SOSW


  18.10.2018 10:54:01

  Od wczoraj, 17 października, Anna Katarzyna Drozdowska, nie jest już dyrektorem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie. Decyzję o odwołaniu podjął Zarząd Powiatu na wniosek szefa CBA.

  Czytaj dalej

 • Modlitwa, kwiaty, stypendia

  17.10.2018 13:35:32

  Dzień Papieski Szesnastego października, w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła, społeczeństwo Mławy oddało hołd św. Janowi Pawłowi II, honorowemu obywatelowi tego miasta

  Czytaj dalej

 • Nagrody starosty


  17.10.2018 13:33:33

  Pracownicy placówek oświatowych prowadzonych przez powiat mławski z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkali się w hali widowiskowo-sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym. Wysłuchali podziękowań i gratulacji od władz samorządowych, obejrzeli występ Teatru Tańca Kwieciste Gwiazdy. Dziewięcioro z nich odebrało nagrody starosty Włodzimierza Wojnarowskiego.

  Czytaj dalej

 • Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

  16.10.2018 14:00:00

  SPRAWOZDANIE Dzięki unijnym funduszom Mława i powiat mławski rozwinęły się i odmieniły. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 zrealizowaliśmy szereg inwestycji, które znacząco poprawiły komfort życia mieszkańców. W ramach RPOWM na lata 2014-2020 wciąż realizujemy ważne społecznie projekty. Naszym celem jest dalsze wspieranie zmian, które uczynią ziemię mławską bardziej nowoczesną, przyjazną dla mieszkańców i atrakcyjną dla inwestorów i turystów.

  Czytaj dalej

 • Własne autobusy

  16.10.2018 08:43:51

  W październiku miną cztery lata, odkąd mieszkańcy miasta mogą jeździć autobusami Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Według wyliczeń ratusza rocznie przewozi ona około 300 tys. pasażerów. Kartę Mławiaka, umożliwiającą darmowe przejazdy, posiada ponad 14 tys. mieszkańców miasta.

  Czytaj dalej