Gazeta Mławska

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!
 • Dzień. św. Wojciecha

  dziś 09:19:31

  Doroczne obchody ku czci św. Wojciecha odbędą się w Mławie w poniedziałek, 23 kwietnia. W programie msza św. w kościele Świętej Trójcy (godz. 18), po niej przejście pod pomnik św. Wojciecha, gdzie przewidziane są przemówienia okolicznościowe i składanie kwiatów.

  Czytaj dalej

 • Nikt i nic nie jest bezużyteczne

  dziś 09:18:28

  We wtorek ,w sali kina MDK, rozstrzygnięty został konkurs „Nikt i nic nie jest bezużyteczne - działania osób niepełnosprawnych na rzecz środowiska jako realizacja ich aktywnej obecności w społeczeństwie", w ramach Programu Grantowego na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „RAZEM DLA ŚRODOWISKA" dofinansowany przez burmistrza Mławy. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy wsparciu organizacyjnym Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Kaskadowy pomiar prędkości

  przedwczoraj 22:04:23

  Funkcjonariusze drogówki Komendy Powiatowej Policji w Mławie w ramach działań „Kaskadowy pomiar prędkości” skontrowali (16 kwietnia) 33 kierowców. 12 z nich przekroczyło dozwoloną szybkość – wszyscy zostali ukarani mandatami.

  Czytaj dalej

 • Prawie tysiąc ofert


  przedwczoraj 22:03:15

  Blisko 100 przedsiębiorstw, agencji zatrudnienia, urzędów i instytucji pojawiło się na VIII Mławskich Tragach Pracy. Przedstawiły one oferty pracy dla blisko tysiąca osób. Już ta pobieżna statystyka świadczy o tym, że na rynku panuje koniunktura. Eksperci ostrzegają, że główną barierą w dalszym rozwoju gospodarczym Polski będzie niedostatek siły roboczej.

  Czytaj dalej

 • Wolne od GMO, czyli jakie?

  przedwczoraj 08:20:34

  Rolnicy - dostawcy mleka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Mławie, muszą podpisywać oświadczenie, że od 14 lutego br. nie będą stosowali pasz zawierających GMO w żywieniu bydła mlecznego w swoich gospodarstwach.

  Czytaj dalej

 • Obława na ludzi „Suchego”

  16.04.2018 12:59:14

  W minionym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, przy wsparciu Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Komendy Stołecznej Policji, wkroczyli do mieszkań w Mławie, Ciechanowie i Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Przyjdź na targi pracy

  15.04.2018 23:21:05

  Około stu wystawców – przedsiębiorstw, agencji zatrudnienia, urzędów, instytucji, służb mundurowych - będzie miało własne stoiska na VIII Mławskich Targach Pracy. Odbędą się 17 kwietnia w godzinach 10.00-12.30 w hali sportowej przy al. Józefa Piłsudskiego 33. Organizują je Powiatowy Urząd Pracy i burmistrz miasta. Patronat honorowy sprawuje starosta. Jednym z patronów medialnych jest „Tygodnik Gazeta Mławska”.

  Czytaj dalej

 • Handlowiec na sprzedaż?


  15.04.2018 23:19:57

  Rozmowa z Ireną Końpą, prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Spójnia” w Mławie

  Czytaj dalej