Gazeta Mławska

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Strzegowo. Wąż w sklepie

07.09.2018 09:20:32

W jednym ze sklepów w Strzegowie zjawił się … wąż. Wyglądał groźnie – niczym jadowita żmija. Był czwartek, 6 września, dochodziła szósta po popołudniu. O tej porze w zakładach handlowych zwykle nie brakuje klientów.
Cokolwiek wystraszona załoga sklepu zawiadomiła służby. Przybyły drużyna miejscowej OSP i zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Okazało się, że jest to nasz poczciwy zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix), zwierzątko nader łagodne. Można go nawet pogłaskać po główce, krzywdy człowiekowi nie zrobi. Zresztą on z natury stroni od ludzi. Strażacy schwytali intruza – przedstawiciela gatunku prawnie chronionego w Polsce - i zawieźli go do lasu. Miał, jak poinformował nas zastępca komenda powiatowego PSP st. bryg. Zbigniew Kąpiński, ok. 90 cm długości. Dlaczego zaskroniec pojawił się w miejscu dla niego nietypowym? K.J. Więcej w papierowym w wydaniu „TGM” z 11 września.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Słynny siatkarz Giba w Radzanowie

    Fot. ZS w Radzanowie Zobacz galerie...

  • Koncert charytatywny dla Oskarka

    W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego. Zobacz galerie...

  • Dożynki w Drogiszce (gminy Strzegowo)

    Fot. Roman Nadaj Zobacz galerie...