Gazeta Mławska

Czwartek, 18 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Święto Niepodległości w Mławie. Uroczyście i na sportowo

13.11.2017 09:26:57

Oficjalne obchody się Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. św. Trójcy. Potem poczty sztandarowe i uczestniczący w uroczystościach przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam biało-czerwona flaga powędrowała na maszt, a zebrani odśpiewali hymn Polski.
Burmistrz Mławy wygłosił przemówienie okolicznościowe, przypominając mławską tradycję obchodów święta i podziękował wszystkim, którzy w nim uczestniczą. Mówił także o tworzeniu komitetu organizacyjnego obchodów przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.Pod pomnikiem J. Piłsudskiego uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie I klasy mundurowej Akademickiego Centrum Kształcenia na sztandar Miasta Mławy i sztandar Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tradycją tego świątecznego dnia w Mławie jest Bieg Niepodległości, który w br. miał już 27 edycję. Ogromną popularnością bieg cieszył się wśród najmłodszych. Na starcie, co prawda krótszych dystansów, stawało niemal osiemdziesięciu zawodników. W.D.

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Słynny siatkarz Giba w Radzanowie

    Fot. ZS w Radzanowie Zobacz galerie...

  • Koncert charytatywny dla Oskarka

    W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego. Zobacz galerie...

  • Dożynki w Drogiszce (gminy Strzegowo)

    Fot. Roman Nadaj Zobacz galerie...