Gazeta Mławska

Czwartek, 18 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W e-prenumeracie taniej!

Kobiety nie dały się nabrać

09.11.2017 10:31:02

Oszust próbował wyłudzić pieniądze metodą na policjanta od czterech mieszkanek Mławy. Na szczęście kobiety - osoby w starszym wieku - zachowały zdrowy rozsądek.
Sprawca podający się za policjanta 7 listopada telefonował do każdej z tych kobiet. Pytał, czy one otrzymały wezwanie do stawienia się na komendzie policji i czy wiedzą, że ich oszczędności są zagrożone. Oczywiście domagał się przekazania pieniędzy w umówiony sposób, co miało także pomóc w zatrzymaniu przestępców. - Aby uwiarygodnić swoją wersję oszust sugerował, by jego rozmówczyni zadzwoniła pod numer 997, ale zamiast się rozłączyć pozostawał na linii. Wybranie numeru 997 z tego samego aparatu skutkowało tym, że rozmówczyni nadal miała na liii oszusta. Żadna z mławianek nie dała się oszukać, pomogła konsultacja z najbliższymi rodzinami – relacjonuje Anna Pawłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji (kj)

autor: Red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Słynny siatkarz Giba w Radzanowie

    Fot. ZS w Radzanowie Zobacz galerie...

  • Koncert charytatywny dla Oskarka

    W niedzielę, 30 września, w Mławie odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację mieszkającego w tym mieście Oskara Zawolskiego. Zobacz galerie...

  • Dożynki w Drogiszce (gminy Strzegowo)

    Fot. Roman Nadaj Zobacz galerie...